Vállalkozói készségfejlesztés támogatása az iskolában

A Citi és a Junior Achievement Magyarország Oktatási, Vállalkozásszervezési Alapítvány (JAM) közösen pályázatot hirdet az általános és középiskolák számára.

A pályázat célja: A vállalkozói ismeretek és készségek fejlesztése az iskolákban, különös figyelmet fordítva a diákok pénzügyi gondolkodásának és vállalkozói szemléletének erősítésére. A program célja, hogy a fiatalok megismerkedjenek a vállalkozás indításának alapjaival, a pénzügyi tervezéssel és a vállalkozói készségek fejlesztésével.

A Citi és a Junior Achievement Magyarország Alapítvány a következő lehetőséget kínálja:

A pályázat keretében az iskolák részére lehetőséget biztosítunk a JAMROAD programban való részvételre, mely során a diákok interaktív, játékos foglalkozások keretében ismerkedhetnek meg a gazdasági és vállalkozási alapfogalmakkal. A program célja, hogy fejlessze a diákok vállalkozói készségeit, valamint segítse őket a vállalkozói gondolkodásmód kialakításában és a pénzügyi tudatosság növelésében.

A programban való részvétel feltételei:

  • Minimum 100 diák részvétele a pénzügyi- és vállalkozói ismereteket fejlesztő JAMROAD interaktív foglalkozásokon (3 x 45 perces foglalkozás)
  • Nyertes pályázat esetén az iskola vállalja, hogy a Citi és a JAM megjelölésével legalább egy nyilvános megjelenést biztosít (pl. média, közösségi média vagy iskolai weboldal).
  • Nyertes pályázat esetén az iskola bekerülhet informatikai eszköz programunkba is, mely eszközök a rendelkezésre álló forrás erejéig kerülnek kiosztásra. Erről kollégánk értesíti az iskolát és egyeztetnek a részletekről.

Pályázók köre: Magyarországon működő általános és középiskolák

A pályázat beadásának határideje: 2025. januártól visszavonásig.

Pályázat benyújtása: Elektronikus úton, az alábbi felületen keresztül: https://form.jotform.com/242453353415351

Eredményhirdetés várható időpontja: 2025. januártól folyamatosan.

A támogatott intézményeket az alapítvány e-mailben értesíti, és a neveiket honlapján közzéteszi.

A pályázattal kapcsolatos további információk: Erdős Kata, az alapítvány munkatársa, elérhető a +36 30 996 0359-es telefonszámon, illetve e-mailben az erdos.kata@ejam.hu címen.

Felhívjuk figyelmüket, hogy a pályázat beküldése nem garantál automatikus támogatást!